piątek, 12 czerwca 2015

Miejsca godne polecenia: Łagów


Jeśli znudziło Wam się morze, a góry są męczące, to polecam wybranie się na weekend lub dłuższe wakacje do Łagowa w woj. lubuskim. Dojazd do miasta jest bardzo dobry, ponieważ w ostatnich latach dobudowano zjazd z autostrady A2 na wysokości Świebodzina, dzięki czemu po drodze możecie odwiedzić figurę Chrystusa przy osiedlu Łużyckim.

Dojeżdżając do Łagowa mijacie po prawej stronie ośrodek należący do PGNiG, a zarządzany przez sieć Geovita, o nazwie Bukowy Dworek***. Tak na marginesie, hotel od czasu przejścia w ręce innego zarządcy stracił jedną gwiazdkę, ale na jakości tylko zyskał. Mam porównanie, ponieważ byłam tam już kilka razy w ciągu 7 ostatnich lat i polecam wybranie opcji hotelu z pełnym wyżywieniem, które jest wyśmienite! Przy wyborze pakietu mamy jedną kolację serwowaną przy grillu (możemy jeść do woli mięsa, kiełbaski, kaszanki, szaszłyki, żurek...). Do wyboru mamy pokoje w hotelu lub komfortowy domek fiński z wieeelkim telewizorem i werandą :)


Na terenie dużego i zielonego kompleksu (6 hektarów) dostępne są korty tenisowe, boisko sportowe do siatkówki, piłki nożnej i koszykówki, chata grillowa, basen i wypożyczalnia rowerów, plac zabaw i sala zabaw dla dzieci czyli wszystko, czego potrzebuje rodzina na wakacjach. Ważna informacja jest taka, że można tam przyjechać ze swoim zwierzakiem.

Innym ciekawym miejscem noclegowym jest Zamek Joannitów - jeśli ktoś lubi takie klimaty, polecam również hotel Spa Morena. Z moją rodzinką byłam tam kiedyś zakwaterowana tuż obok Dody, która w tym czasie koncertowała w okolicy. Po bliższym przyjrzeniu się Dorocie Rabczewskiej, mogę powiedzieć, że jej image sceniczny i zachowanie przed kamerami w porównaniu z rzeczywistością, to dwie zupełnie różne bajki. Doda jest uprzejma i na co dzień nie używa tego wulgarnego grymasu twarzy, z którym widzimy ją podczas udzielania wywiadów w mediach.

Wracając do tematu Moreny, polecam tamtejszą restaurację z salą na zadaszonym dziedzińcu, w której lista menu jest raczej skromna, ale ryby tam przyrządzane są wyśmienite! Hotel posiada oczywiście basen i część zabiegową. Będąc tam poproście o wgląd w księgę gości hotelowych, bo nocowało tam już kilka gwiazd, o których może posłuchacie kilka ciekawych opowieści ;)


Miasto Łagów nazwane kiedyś polską Wenecją jest niezwykle urokliwe z zamkiem Joannitów, na dziedzińcu którego umieszczono salę restauracyjną, jeziorami, po których koniecznie trzeba popływać na rowerkach wodnych i wąskimi, krętymi uliczkami ukazującymi historyczne korzenie tego miejsca. Wiosna i lato w Łagowie są przepięknie kolorowe za sprawą zadbanych kwietników i wszechogarniającej nas zieleni wypełniającej każdy wolny skrawek ziemi i latarni oraz Łagowskiego Parku Krajobrazowego. Koniecznie pospacerujcie w okolicy wysokiego wiaduktu kolejowego, z którego widoki są równie piękne, jak z wieży zamkowej. Na poniższym zdjęciu zrobionym z wiaduktu widać z prawej strony betonową wieżę telewizyjną w Jemiołowie wysoką na 99 m, a obok maszt stalowy o wysokości niemal 320 m.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentuj i dyskutuj, chcę wiedzieć co myślisz o poruszanych przeze mnie tematach.
Zapraszam :)